Координатор проекту підтримки талановитої молоді UFuture і депутат Лиманського районної ради Дмитро Ковбасюк розповів нам про свою роботу і перші успіхи. Робота його команди спрямована на розвиток молоді, дітей, а також сфер освіти і спорту нашої країни.

— Чому вашим пріоритетом є саме молодь?

— Ми впевнені, що молодь — джерело економічного добробуту України. Сьогодні нам необхідно створювати умови для отримання якісної освіти, занять спортом, інтелектуального дозвілля, і тоді вже завтра Україна отримає кваліфіковані кадри, які будуть працювати на благо держави. У нас є команда, всі ми молоді і активні, ми розуміємо, які проблеми хвилюють молодь і що саме потрібно робити для неї. Ми перемогли на виборах, опираючись саме на підтримку студентів, спортсменів і молодих фахівців, яким ми обіцяли допомогу у вирішенні проблем, чим зараз і займаємося.

— Розкажіть про вашу співпрацю з футбольною командою і успіхи хлопців.

— Ми вже 5 років повністю спонсоруємо футбольну команду Фонтанки. Почали співпрацю, коли команда була на межі розпаду. У першому ж сезоні виграли першу лігу Лиманського району, в наступних сезонах стали чемпіонами району, і до цього дня ми — чемпіони. Наша команда грає також в чемпіонаті області, де знаходиться в числі кращих. В цьому році вже вийшли в чвертьфінал, змагання тривають. Гравцям виплачуються преміальні, вони повністю екіпіровані, у них є форма, м’ячі і все необхідне. Команда їздить на виїзні ігри та важливі виїзні змагання, ми організовуємо автобуси для вболівальників. Також з 2015 року при Фонтанській школі діє футбольна секція, в ній діти займаються безкоштовно. Там тренується понад 80 спортсменів, є команда і для дівчаток.

— А як йдуть справи зі стадіоном для тренувань хлопців?

— Стадіон — один з найважливіших об’єктів для нас. Ми багато років підтримуємо команду, але стадіон в Фонтанці знаходиться в жахливому стані. Ми завжди намагалися зробити його кращим, вже встановили лавки, урни, полагодили ворота, косимо траву, робимо розмітку.

— Чи виділяються кошти з бюджету на розвиток спортивної бази?

— Безумовно. У минулому році завдяки нашим зусиллям і депутату Одеської обласної ради Ігорю Учителю була розпочата повномасштабна реконтрукція стадіону. Нам вдалося добитися виділення з обласного бюджету 500 тисяч гривень на огорожу, яка зараз вже встановлена. А в цьому році виділили один мільйон гривень з обласного бюджету на реконструкцію стадіону в цілому. Дуже радує, що необхідність реконструкції підтримує і Фонтанська сільська рада, яка також виділяє значну суму на реконструкцію стадіону. Таким чином, коли всі рівні влади працюють злагоджено, є можливість робити добрі справи для жителів нашого села. Одним із прикладів, коли об’єдналися влада і бізнес для досягнення мети, став спортивний комплекс в Доброславі. Там за рахунок підприємців, спонсорів, меценатів та за підтримки і координації районної влади вдалося побудувати не тільки стадіон, але й повноцінний спортивний комплекс обласного масштабу, на якому можна проводити турніри з різних видів спорту. Я радий, що наша компанія ТОВ «Рів’єра Девелопмент» причетна до цього будівництва і стала одним із спонсорів проекту.

Частиною вашої передвиборної програми був розвиток пляжів і пляжних видів спорту в Фонтанці, розкажіть про це.

— Один з членів нашої команди, — Андрій Серебрій, курирує розвиток узбережжя Фонтанки. Завдяки його зусиллям група компаній «Рів’єра Девелопмент» облаштувала пляжі в Фонтанці. Вони отримали міжнародний сертифікат якості «Блакитний прапор». Це означає, що ці пляжі відповідають усім критеріям чистоти і безпеки. Тут є облаштовані волейбольний, футбольний і воркаут майданчики, а також професійний ринг. Ми кожні вихідні протягом трьох років влітку проводимо там змагання з пляжних видів спорту різного рівня. Також на пляжах вже два роки проходять всеукраїнські змагання «Гонка Нації». Це велике спортивне свято — понад 1500 учасників і кілька тисяч глядачів. В цьому році  у нас вперше проводилися змагання з триатлону — Iron Way Odessa Sprint. Вибір організаторами саме нашого узбережжя і постійне проведення змагань означає, що ми створили якісну локацію, і це дає приплив туристів в наш район і область.

— Ви приділяєте багато уваги розвитку спорту в селі, але ми знаємо, що ви — капітан однієї з команд «Що? Де? Коли?», приймаєте активну участь в різних турнірах. Чи залучаєте жителів району до цієї справи?

— Так, звичайно. Наша команда «Чорноморська Рів’єра» грає в «Що? Де? Коли?». Ми з Марією Слепченко створили і тренуємо дитячу команду в Фонтанській школі. Зараз вона є неодноразовим переможцем турнірів. Назва команди — UFuture. Також компанія «Рів’єра девелопмент», в якій ми працюємо, стала одним із спонсорів реконструкції молодіжного хаба в Доброславі, де зараз проводять не тільки «Що? Де? Коли?», а й багато інших ігор.

— І тепер ближче до справи — проекту підтримки талановитої молоді UFuture, з яким Ви зайняли друге місце на етапі онлайн-голосування всеукраїнського проекту «Нові лідери». Розкажіть про мету проекту і що вдалося зробити?

— Глобальна мета проекту — зниження рівня трудової міграції з України — за кордон, з села — в місто, але це вже на етапі, коли нам вдасться реалізувати проект на території всієї України. Зараз у нас є перші результати і перемоги — по 5 кращих випускників, середній бал яких перевищив 9,5 з трьох шкіл Лиманського району (Крижанівська, Фонтанська, Чорноморська) отримують стипендію в розмірі 1500 гривень на місяць. Їм оплачують репетиторів з предметів ЗНО — по три заняття на тиждень, та курси з підготовки до вступу до вищих навчальних закладів. Студентам виплачується стипендія в розмірі 2500 гривень, а після закінчення навчання ми надамо їм допомогу в працевлаштуванні. Розробили цю програму ми в 2017 році разом з нашою командою (Марія Слепченко, Андрій Серебрій, Олексій Кулик та інші) за підтримки депутата Ігоря Учителя і керівництва ТОВ «Рів’єра Девелопмент». Поштовхом до цього стало те, що ми дуже довго не могли знайти співробітників на вакантні посади, пізніше вивчили статистику і зрозуміли, що більшість фахівців, які не знаходять роботу після вузу, або працюють не за фахом, або виїжджають за кордон і там теж працюють не за спеціальностю. Вирішили міняти ситуацію і відбирати кращих ще зі школи, підтримувати і допомагати їм з працевлаштуванням. Для учасників програми і інших учнів шкіл проводимо семінари із запрошенням коучів, лідерів громадської думки на теми: здоровий спосіб життя, мотивація, моральні цінності і багато іншого.

— Це ваш перший освітній проект, який вдалося реалізувати в Лиманському районі?

Не зовсім, в 2016 році ми познайомилися з Сергієм Валерійовичем Колебошиним, і тоді нам за підтримки керівництва ради та депутатів вдалося реалізувати в Лиманському районі проект «Освіта-онлайн» у всіх школах району за рахунок бюджету. Завдяки йому всі місцеві діти змогли займатися онлайн з кращими викладачами і добре підготуватися до ЗНО. Зараз ця програма за підтримки голови Одеської обласної адміністрації почала поширюватися по всій країні. У нас в районі вона діє вже 3 роки.

Джерело: ІА «Одеса-Медіа»