У 2020 році кошти на створення навчально-практичних центрів будуть розподілятися між установами професійної освіти за новим конкурсом. Відповідний порядок проведення конкурсу затверджено на засіданні Кабінету Міністрів.

За словами міністра освіти і науки Анни Новосад, тепер гроші будуть направлятися в найсильніші заклади і покращувати якість освіти за тими професіями, які важливі для конкретного регіону.

«У лютому ми плануємо почати конкурс. Зволікати не будемо, адже прийом заявок триватиме місяць, ще стільки ж закладаємо на їх обробку, і далі потрібно час на розподіл коштів. Ми хочемо дати максимум часу для того, щоб на місцях встигли розподілити кошти і закупити обладнання. Важливо, що уряд вже не буде фінансувати окремі професії, визначаючи їх на своєму рівні за пріоритетністю або іншими ознаками. Тепер гроші будуть йти в найсильніші заклади і покращувати якість освіти за тими професіями, які важливі для конкретного регіону », – зазначає Анна Новосад.

Для участі в конкурсі закладам професійної освіти необхідно буде подати в МОН заявки з описом їх інфраструктури, обгрунтуванням необхідності такого центру, а також готовністю до спільного фінансування.

Після вступу в силу порядку розподілу коштів Міністерство освіти створить спеціальну комісію. Інформація про старт конкурсу та адреса, за якою кандидатам потрібно надсилати заявки, з’явиться на сайті МОН.

Навчально-практичні центри – це центри з новим обладнанням і технікою, створювані в закладах професійно-технічної освіти.