З 1 до 30 жовтня школярі з Києва, Харкова, Львова, Житомира, Одеси, Черкас  та Білої Церкви можуть прийняти участь у конкурсі «Запроси полярника до себе!».

«У кожному з цих міст до 3 закладів-переможців завітають учасники українських антарктичних експедицій. Вони розкажуть захоплюючі історії про життя та дослідження на нашій полярній станції «Академік Вернадський», покажуть фотографії, відео з зимівок, познайомлять учнів з флорою та фауною Антарктики, а також відповідатимуть на запитання школярів», — розповіли в міністерстві освіти і науки.

Щоб прийняти участь у конкурсі, школярі мають написати мотиваційний лист та пояснити, чому їх цікавить Антарктида. Обмежень щодо формату чи обсягу листа немає. До 30 жовтня його необхідно надіслати на електронну скриньку a_savitsky@ukr.net , зазначивши контакти для зворотного зв’язку.

Конкурс проводить Національний антарктичний науковий центр у межах освітнього проекту «ANTARCTIDA Terra Australis Incognita – Вчора, Сьогодні, Завтра». Полярники будуть відвідувати переможців конкурсу впродовж всього навчального року.

Антарктида — континент, який не належить жодній державі. Тут науковці проводять дослідження у сферах біології, геології, геофізики, гідрометеорології, медицини, океанографії тощо. Постійні станції мають на континенті 30 країн світу, серед них — Україна.