Заклади професійної освіти по всій країні поки отримали 38 764 заяви від вступників.

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

У відомстві зазначають, що це більш ніж 30% від запланованої кількості вступників до профтехів, а пік подання заяв про вступ зазвичай припадає на серпень-вересень.

Найбільший запит на навчання у закладах професійної освіти є на Львівщині, Дніпропетровщині та Одещині.

«За графіком у закладах професійної освіти зараз екватор вступної кампанії, адже вони, на відміну від вишів, починають збирати заяви від вступників ще у червні. Саме тоді дев’ятикласники отримують свідоцтва про базову шкільну освіту. Однак пік прийому, як правило, припадає на серпень-вересень. Тож отримані показники дають уявлення про перебіг вступної кампанії, але не визначають успішність цьогорічного набору», – зазначає очільниця директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.

У 2020 році для безоплатного навчання за регіональним або державним замовлення передбачено 119 674 місця.

«Торік вступники мали дещо більше місць, за якими могли безоплатно отримати професійну освіту. Так, у 2019 році було виділено 123 315 бюджетних місць, з яких 109 249 місць – це регіональне замовлення, 14 066 – держзамовлення. Оскільки місцева влада формує його, орієнтуючись зокрема і на потреби локального бізнесу та демографічні показники, цьогорічні обсяги загалом є позитивними. Фінансування кожного місця закладене у місцеві бюджети, а отже регіон потребує цих фахівців, готовий пропонувати їм роботу», – зазначила Ірина Шумік.

Остаточні результати вступної кампанії до закладів професійної освіти стануть відомі наприкінці вересня.