У Вірменії створили онлайн-гру The Adventures of Literatus. Її мета мета — навчити підлітків шукати й перевіряти інформацію та розпізнавати фейкові новини.

По сюжету гри, зникає принцеса землі Інформії Верітас, яка символізує правду і довіру. Говорять, що вона вступить в шлюб з Маніпулусом — ворогом Інформії. А закоханий у Верітас Літератус намагається її знайти. На нього чекають 10 рівнів випробувань, де він мусить перевіряти інформацію на прадивість.

Мова гри — вірменська, є англійська бета-версія гри. Вона створена для школярів та студентів віком від 14 до 20 років. Розробники вже протестували гру в школах та рекомендують її для використання під час занять.

«Гру присвячено перевірці інформації – фактів, джерел, зображень. Вона допомагає опанувати ці навички і надає їм для цього інструменти та підказки. Діти навчаються перевіряти фотографії за допомогою зворотного пошуку в Google, порівнювати інформацію з невідомих джерел з надійними джерелами, вони навчаться працювати з картами. Після гри вони навіть аналізують статті та пишуть листи до редакції», – розповіла представниця ГО Media Initiatives, яка розробила гру.

Фактчекінг (з англ. Fact checking — перевірка фактів) — діяльність, спрямована на виявлення невідповідностей між наявними фактами та навколишньою дійсністю, один із напрямків журналістики контролю.