Європейський інвестиційний банк має намір інвестувати в енергомодернізацію будівель українських університетів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки за результатами наради заступника міністра освіти Ігоря Гарбарука, представників Міністерства фінансів, Європейського інвестиційного банку та Північної екологічної корпорації.

Проєкт передбачає охоплення енергоаудитом та реконструкцію понад 200 будівель у 21 університеті, а також створення та укомплектування сучасним обладнанням навчальних корпусів та гуртожитків.

За інформацією Міністерства освіти, будівлі університетів, що увійшли до проєкту, мають застарілі системи вентиляції, тепло- та енергозабезпечення. Це призводить до надмірних витрат та неефективного використання енергоресурсів.

Загальний бюджет проєкту становить майже 160 мільйонів євро. Це інвестиції в заходи з енергоефективності, що включають модернізацію (санацію) будівель, їх теплові та електричні системи, що в комплексі має призвести до енергозаощаджень та комфортних умов навчання та праці.

До першої фази проєкту включено 7 українських університетів: Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, Національний університет «Львівська політехніка», НТУ «Харківський політехнічний інститут», Полтавський національний технічний університет ім.Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет та Вінницький національний технічний університет.