Українські навчальні заклади запрошують узяти участь у Всеукраїнському змаганні шкіл з безпеки дорожнього руху для дитячо-молодіжних команд активістів Хештег-марафон #SafetyChallenge.

За умовами акції, команди мають проводити громадські молодіжні акції з безпеки дорожнього руху та публікувати у Facebook та Instagram з хештегом #SafetyChallenge та #LOVE30 фото- та відеозвіти про виконання кожного етапу команди.

У Хештег-марафоні можуть узяти участь команди з державних, комунальних, приватних, позашкільних навчальних закладів. Будь-який навчальний заклад може зареєструвати команду, до складу якої має входити 8 осіб. Це можуть бути учні молодшої, середньої та старшої школи, педагоги, батьки.

Допомагати команді може будь-яка кількість людей з усіх вище перелічених категорій, але тільки члени команди в разі перемоги отримають призи. До команди не можуть входити волонтери, які залучені до цього проекту, а також поліцейські та члени журі.

У кожній команді необхідно визначити лідера: через нього буде здійснюватися комунікація між командою та оргкомітетом.

За умовами змагань, у лідера команди має бути зареєстрований акаунт у Instagram та Facebook – ці акаунти зазначаються під час реєстрації у реєстраційній формі. Лише з цих акаунтів робиться публікація фото- або відео-звіту.

Конкурс Хештег-марафон #SafetyChallenge розпочнеться 29 квітня і складатиметься з трьох етапів.

І етап під назвою «Моя безпека на дорозі!» триватиме з 29 квітня до 9 травня. У цей час команда працює над створенням посібника Правил дорожнього руху для навчання для учнів молодших класів. Для виконання завдання необхідно використовувати програму на кшталт Word, PowerPoint або Google Презентації.

ІІ етап триватиме з 10 травня до 20 травня. У ході освітнього марафону мають бути проведені онлайн-тренінги для школярів, педагогів та батьків з безпеки руху на теми надання домедичної допомоги, світловідбивачів та їх використання, системи активної та пасивної безпеки автомобіля, захисту дітей у автомобілі, механізмів травмування у автомобілі, EURONCAP тощо.

ІІІ етап #Love30 триватиме з 21 травня до 31 травня. Він передбачає проведення громадських акцій на підтримку безпеки мікромобільної спільноти (користувачів персонального транспорту), пішоходів, людей старшого віку та людей з інвалідністю на дорогах. Акції мають організовуватись дітьми середньої та старшої школи.

Підбиття підсумків триватиме з 1 червня до 15 червня. Оголошення остаточних результатів відбудеться 15 червня 2021 року.

Команди-переможці отримають фінансування проєктів з поліпшення безпеки руху: за 1 місце – 50 тисяч грн; за 2 місце – 20 тисяч грн; за 3 місце – 10 тисяч грн.

Також передбачені додаткові цінні призи у спеціальних номінаціях. Окрім того, 100 шкіл буде забезпечено комплектами світловідбиваючих жилетів.

Реєстрація на змагання триватиме до 26 квітня 2021 року. До 28 квітня усі команди мають отримати листа з підтвердженням реєстрації та особистим номером.