Учні Малої академії наук виграли один з найбільших світових конкурсів наукових проектів MOSTRATEC 2019, який відбувся в Бразилії.

 

Про це повідомила прес-служба Малої академії наук.

Ольга Харасахал з Маріуполя, яка запропонувала метод виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань, завоювала золоту медаль і Особливу відзнаку світової спільноти «Вільна наука» з правом наукової публікації в індексованому журналі.

Ольга в 15 років була волонтером в Маріупольському онкодиспансері, а в 18 стала власницею патенту на обладнання для виявлення раку. Цей винахід також зробив її призером Міжнародного конкурсу наукових проектів Intel ISEF 2019.

А Дмитро Солом’янюк, талановитий МАНовец зі Львова, отримав бронзову медаль за унікальний метод боротьби з пластиковими відходами та звалищами.

У конкурсі MOSTRATEC Україна бере участь завдяки національному центру «Мала академія наук України».

«Дуже важливо, щоб українська молодь мала можливість показувати свої відкриття на міжнародних заходах, знаходити там друзів і однодумців. Щорічно сотні дітей стають освітніми дипломатами України, їх перемоги допомагають нам по-іншому відкрити Україну світу», — зазначає керівник делегації, заступник директора МАНУ, радник міністра освіти і науки Євген Кудрявець.