Міністерство освіти і науки планує впровадити практику написання мотиваційного листа під час вступу до університетів. Це нововедення має на меті стимулювати абітурієнтів до відповідального вибору закладу освіти і навчання.

 

Про це міністр освіти і науки Ганна Новосад розповіла у прямому ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Вона нагадала, що відповідну новацію містить законопроєкт, який вносить ряд змін до закону «Про вищу освіту», який ухвалений парламентом у першому читанні.

«Мотиваційний лист — одна зі змін, яку пропонує законопроєкт. Через цей інструмент ми хочемо стимулювати майбутніх студентів, аби вони розуміли, навіщо вони йдуть до того чи іншого університету, думали, навіщо їм та чи інша програма або спеціальність», — зазначила Новосад.

Вона додала, що мотиваційні листи вже давно пишуть при вступі в усі університети світу.

«Мотиваційний лист не буде критично важливим при обчислені балів під час вступу. Проте, все-таки це та новація, яка, на нашу думку, надасть можливість університетам обирати кращих студентів, а самим абітурієнтам думати, навіщо їм той  чи інший заклад освіти», — наголосила міністр.

Мотиваційний лист не стане інструментом корупції під час вступу, оскільки вступники писатимуть його ще до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Передбачається, що вага бала за мотиваційний лист становитиме від 0 до 1 відсотка конкурсного бала вступника.