Громадська організація «Зелене серце Карпат» видала безкоштовну онлайн книгу-посібник для дітей «Врятуй світ! Все починається з тебе ».

Автори онлайн посібників розповідають дітям старшого дошкільного і молодшого шкільного віку про вплив сміття на здоров’я людини і на весь світ.

За словами авторів посібника, саме в дитинстві формуються уявлення про світ і про власну роль у ньому. Тому важливо, щоб дитина навчилася піклуватися про своє здоров’я і розуміла зв’язок між ним і станом навколишнього середовища.

Посібник може бути використано, як додатковий матеріал з екологічного виховання протягом навчального року в дошкільних навчальних закладах або початковій школі і для домашнього читання.

«Ми можемо сидіти склавши руки і далі спостерігати, як сміття виявляється в природі, забруднює воду і землю. Як спалюючи побутові відходи на своїх дворах, хворіють люди. А діти, нічого не знаючи про небезпеку, продовжують грати там, де тільки догоріли пластикові пляшки, пакети або підгузники. Але якщо ми хочемо захистити здорове майбутнє наших дітей, ми повинні діяти. І найпростіше, що ми можемо зробити – дати малятам знання про вплив сміття на природу і їхнє здоров’я. Розповідаючи про відповідальне споживання, про те, чому не можна кидати сміття у вогонь, і про те, як захистити здоров’я і природу, зменшуючи кількість упаковки, ми все можемо запобігти загрозам », – зазначають автори книги-посібники для дітей« Врятуй світ! Все починається з тебе ».