Міністерство освіти і науки планує поступово вводити в практику проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту на здобуття ступеня бакалавра. Відповідний проєкт постанови, яким повинні бути внесені зазначені зміни, представлений для громадського обговорення.
Зокрема, в Міносвіти пропонують розширити перелік спеціальностей, за якими проводиться єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття вищої освіти, спеціальностями ступеня бакалавра.
У разі прийняття проєкту документа, єдиний державний кваліфікаційний іспит буде впроваджений для випускників освітнього рівня бакалавра за спеціальностями кібербезпека, атомна енергетика, медсестринство, технології медичної діагностики і лікування, державна безпека, безпека державного кордону, військове керівництво, забезпечення військ, озброєння і військова техніка, пожежна безпека, правоохоронна діяльність, громадська безпека, річковий і морський транспорт, залізничний транспорт і автомобільний транспорт.
Для отримання ступеня магістра випускникам спеціальностей право, ветеринарна медицина, ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза, стоматологія, медицина, медична психологія, фармація, промислова фармація, фізична терапія, ерготерапія, педіатрія, авіаційний транспорт, транспортні технології, громадське управління і адміністрування і міжнародне право також буде необхідно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит.
За задумом Міністерства освіти і науки, впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту повинно стати стандартизованим інструментом вимірювання якості освіти випускників по закінченню університету.
Реалізація ініціативи буде здійснюватися поступово. Планується, що іспити будуть впроваджуватися для випускників найбільш суспільно важливих і пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей.