Заклади вищої освіти вже цього року матимуть широкі повноваження щодо самостійного розпорядження коштами, залишаючись при цьому неприбутковою організацією.

Про це наголошують у Міністерстві освіти, посилаючись на затверджений Кабінетом Міністрів план пріоритетних дій уряду на 2021 рік.

У відомстві зазначають, що забезпечення повної фінансової автономії закладів вищої освіти для провадження своєї діяльності є пріоритетом міністерства у сфері вищої освіти.

«Заклади вищої освіти матимуть широкі повноваження самостійно розпоряджатися коштами, визначати внутрішню систему та рівень оплати праці, вільно залучати інвестиції, водночас залишаючись неприбутковою організацією з усіма наявними податковими пільгами», – підкреслив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, коментуючи затвердження плану пріоритетних дій уряду.

Окрім того, держава планує залучити фінансовий ресурс для відновлення видатків розвитку, зокрема, на модернізацію системи закладів вищої освіти.

Наразі тривають узгодження позицій щодо підписання кредитної угоди між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку для підтримки реформ у сфері вищої освіти.