В міністерстві освіти і науки планують внести твори сучасних письменників в курс літератури, щоб «відійти від традиції страждань всього українського народу». За словами міністра Ганни Новосад, в Україні є великі сучасні письменники, твори яких мають бути обов’язковими для прочитання.

 

Про це вона розповіла в інтерв’ю порталу «Цензор», відповідаючи на запитання про наявність у шкільній програмі «депресивних» і «нудних» творів.

«Буде два нові стандарти, відповідно до яких будуть формуватися освітні програми, навчальні плани. І, безперечно, це також торкнеться літератури. Я вважаю, що в українську літературу мають входити більше сучасних письменників. Ми маємо відійти від традиції страждань всього українського народу, які ми транслюємо нашим дітям через українську літературу. Таким чином утверджуючи хибну тезу про те, що українці – це нація, яка приречена на страждання, сльози», — зазначила Новосад.

Ганна Новосад зазначила, що необхідно транслювати інші дискурси і патерни через літературу, адже в Україні є великі письменники, особливо сучасні — справжні митці своєї справи.