Для українських школярів вдруге стартував конкурс «Запроси полярника до себе». Цього разу до нього зможуть долучитися учні з більшої кількості міст, ніж торік. Конкурс проводить Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр.

«Торік МОН та НАНЦ вперше зробили такий конкурс, і він мав дуже великий успіх. Полярники отримали понад 200 листів, причому неодноразово приходили прохання розширити “географію” конкурсу», — розповіла Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Так, конкурс «Запроси полярника до себе-2: Один день з життя в Антарктиді» пройде в містах: Київ, Львів, Одеса, Вінниця, Чернігів, Ужгород, Слов’янськ і Сєвєродонецьк, Бровари, Житомир.

Щоб взяти участь, школярам з цих міст потрібно підготувати текстову або відеорозповідь про те, як, на їхню думку, проходить один день з життя в Антарктиді, заповнити реєстраційну форму за посиланням https://forms.gle/bW6jUz8R7AfCUZsM8 та додати туди свою розповідь (вставити як текст чи посилання).

Дедлайн подачі матеріалів: 10 грудня 2019 року

«У кожному з 10 міст до трьох закладів-переможців з найбільш креативними роботами завітають учасники українських антарктичних експедицій. Вони розкажуть про власний досвід життя та дослідження на полярній станції «Академік Вернадський». Зокрема, покажуть фото, відео з зимівок, познайомлять учнів із флорою та фауною Антарктики, а також відповідатимуть на запитання школярів», — розповіли в НАНЦ.

Переможців оголосять до кінця грудня 2019 року. Візити до шкіл відбуватимуться впродовж усього навчального року. Цього року конкурс приурочений до 200-ліття відкриття Антарктичного континенту, що відзначатиметься у січні-лютому 2020 року.