Одеські студенти створили освітній проект «Паперовий монстр». Його мета — прищепити школярам 1-4 класів корисні екологічні звички.

Студентка Таїсія Калмикова разом з однодумцями написала казку про Паперовому монстра для учнів інтернатів і звичайних шкіл. У ній йдеться про вирубку дерев, використання вторсировини, створення паперу і турботу про природу.

Команда приносить з собою на заняття картонну коробку у вигляді головного героя історії. Разом зі школярами його розфарбовують, прикрашають і годують макулатурою. Після цього Паперовий монстр залишається в класі для збору макулатури.

«По своєму брату помічаю, що він став більше цікавитися екологією —  збирає всю макулатуру і приносить мені. Після прочитання книги «Джуді-Муді» Меган МакДональд запропонував збирати пластик. На жаль, складно оцінити, як діти користуються отриманими знаннями вдома, але завдяки збору в школах і дитячому святу в Зеленому театрі ми зібрали 1 520 кг макулатури — монстри наповнюються, діти годують їх», — розповідає Таїсія.

За час існування проекту урок пройшов тринадцять разів в дев’яти школах — казку прослухали близько 400 школярів. Свої матеріали і досвід команда передає старшокласникам, щоб вони також могли проводити подібні заняття.