Міністр освіти і науки Лілія Гриневич закликала відмовитись від повітряних кульок на останньому дзвонику. Натомість вона пропонує долучитися до  флешмобу #ековипускний.

«Щороку наприкінці навчального року ми випускаємо в небо повітряні кульки, які забруднюють наші водойми, шкодять тваринам та планеті загалом. Я ділюся сама і закликаю всіх вас приєднатися до флешмобу #ековипускний. Його суть – відмовитися від використання повітряних кульок під час свят у школах, а також зробити пост і розповісти про 5 причин, чому іншим випускникам, директорам, вчителям та закладам варто це зробити», — зазначила Гриневич у Facebook.

П’ять причин відмовитися від повітряних кульок:

  1. Повітряні кульки можуть подолати відстань в тисячі кілометрів, забруднюючи найвіддаленіші і незаймані куточки нашої країни;
  2. Термін розкладання кульок – від 4 років, а капронових стрічок – понад 100 років. Цього достатньо, щоб нашкодити тваринам, яких дуже приваблює яскраве забарвлення кульок. У результаті птахи часто заплутуються в стрічках і не можуть більше літати, а наземні тварини ковтають залишки куль.
  3. Багато тварин не здатні відрізнити їжу від сміття, тому вони можуть випадково проковтнути предмети, які завдадуть їм шкоди. Коли тварина проковтує повітряну кульку, вона може блокувати її кишковий тракт та призвести до смерті.
  4. Латексні кульки забруднюють річки та небезпечні насамперед для тварин, а ось вироби з фольги можуть призвести до відключення електроенергії і спровокованих іскрою пожеж.
  5. З огляду на ці наслідки, в деяких регіонах Великобританії, Австралії та США запуск кульок заборонений законодавством.

«Давайте бути відповідальними та створювати нові, ще яскравіші традиції разом. Ваш випускний клас може посадити дерево з іменною табличкою або встановити лавку в парку поруч зі школою. Гарні справи житимуть і залишатимуться у пам’яті довше!» — додала Гриневич.