В неділю, 25 листопада, в Одеському художньому музеї — день вільного відвідування. Крім основновної експозиції, відвідувачі музею зможуть ознайомитися з виставками «Спецфонд: Репресоване Мистецтво» (працює до 27 листопада) і Transmuseum.

На виставці «Спецфонд: Репресоване Мистецтво» представлені 80 робіт із зібрання НХМУ. Вони були законсервовані наприкінці 1930-х і протягом десятків років були приховані від публіки. Спецфонд формувався в Державному українському музеї (зараз НХМУ) протягом 1937–1939 років. Саме сюди з музеїв Харкова, Одеси, Києва, Полтави звозили твори «ворогів народу», «формалістів», «націоналістів», які на думку партійних ідеологів, «спотворював дійсність» і були загрозою для «нового суспільства».

Transmuseum — проект, створений на базі Одеського художнього музею, в його основі лежить рефлексія про метамузей — спільне місце для зберігання і презентації творів мистецтва. Художник поєднує образи відомих картин із зібрання Одеського художнього музею та антикварні рами з Музею західного і східного мистецтва. Ще 150 років тому вони були єдиним ансамблем, але історія роз’єднала їх.

Коли: 25 січня, 10:30 — 17:30.

Де: Одеський художній музей, вул. Софіївська 5а.